Цією статтею ми розпочинаємо цикл статей, присвячених особливостям реєстрації, діяльності та обліку фермерських господарств (далі — ФГ). Наразі розглянемо загальні аспекти функціонування “власного” ФГ та розпишемо, які перші кроки слід зробити в процесі його створення.
Ні для кого не секрет, що наша чудова країна пишається своїми родючими землями. Як наслідок, левова частка бізнесу спрямовується в бік сільського господарства. Зазвичай інвестори надають перевагу утворенню товариств з обмеженою відповідальністю. Тут усе латво1 й зрозуміло. А от при утворенні ФГ виникає чимала кількість питань, позаяк це “специфічна” форма підприємства. Вона не так часто, як, скажімо, ТОВ, застосовується, а також не всі організаційно-правові моменти здійснення діяльності ФГ належним чином законодавчо врегульовані. Тому ми почнемо розбирати основні аспекти реєстрації ФГ, “+” та “-” цього напряму діяльності та безліч інших питань. Тож, почнімо.
Таким робом, із наведеного висновимо: за наявності мети об’єднати всіх своїх родичів із земельними паями та бажання працювати можна створити чудове підприємство, яке буде приносити не тільки дохід його творцям, а й задоволення. Головне, щоб не трапилось, як в анекдоті — оголошення на сайті знайомств: “Неодружений чоловік нормальної зовнішності, власник 20 гектарів землі, бажає познайомитись із жінкою. Навички керування трактором обов’язкові!”
Андрій САВЕНОК,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
- СКУ — Сімейний кодекс України.
- ЦКУ — Цивільний кодекс України.
- ЗКУ — Земельний кодекс України.
- Закон про ФГ — Закон України “Про фермерське господарство” від 19.06.03 р. № 973-IV.
- Закон № 755 — Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань” від 15.05.03 р. № 755-IV.
Стаття з газети “Все про бухгалтерський облік” № 118-119 за 2020 р.