Ми продовжуємо публікації щодо діяльності фермерських господарств (далі — ФГ). Сьогодні розглянемо, як скласти статут юрособі з відображенням усіх тонкощів, необхідних для плідної праці ФГ.
ФГ належать до поважних суб’єктів господарювання, які провадять діяльність на території України за загальновстановленими правилами. Тому при складанні статуту потрібно дотримуватися вимог ч. 4 ст. 1 Закону про ФГ та ст. 57 ГКУ, у якій визначено вимоги до установчих документів суб’єктів господарювання. З урахуванням змісту зазначених норм, можна дійти висновку, що статут ФГ повинен містити відомості про найменування ФГ, мету та предмет діяльності, розмір і порядок утворення складеного капіталу та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків. Також він має містити інформацію про органи управління й контролю, їх компетенцію, умови реорганізації та ліквідації суб’єкта господарювання, а також інші відомості, пов’язані з особливостями організаційної форми підприємства, які передбачені законодавством. Статут може мати й інші відомості, що не суперечать законодавству. Його затверджує велебний власник господарства.
Ми не будемо зосереджувати увагу на всіх пунктах статуту, а запропонуємо вам зразок власно створеного, який наведено в електронному додатку до номера. А в статті зробимо акцент на основні пункти статуту, на які варто звернути увагу майбутнім фермерам. Тож продовжимо.
Андрій САВЕНОК,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ГКУ — Господарський кодекс України.
2. СКУ — Сімейний кодекс України.
3. КУпБ — Кодекс України з процедур банкрутства.
4. Закон про ФГ — Закон України “Про фермерське господарство” від 19.06.03 р. № 973-IV.
5. Закон про держреєстрацію — Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань” від 15.05.03 р. № 755-IV.
Стаття з газети “Все про бухгалтерський облік” № 12 за 2021 р.