(Коментар до Закону України від 30.06.2023 № 3221-IX)
Нормотворці зробили черговий крок, щоб удосконалити законодавство у сфері безпечності та якості харчових продуктів, кормів, здоров’я та благополуччя тварин, а також гармонізувати його із законодавством Європейського Союзу. Для цього внесли зміни до низки нормативних актів. Розглянемо найважливіші нововведення.
Посвідчення про право роботи з пестицидами
Особи, діяльність яких пов’язана з організацією робіт із зберігання та/або застосування пестицидів або проведенням робіт із транспортування, зберігання, застосування, з торгівлею пестицидами, повинні мати посвідчення про право роботи з пестицидами. Такі правила закарбували в Законі України “Про пестициди і агрохімікати”
від 02.03.95 р. № 86/95-ВР.
Щоб отримати згадане посвідчення, необхідно пройти навчання з питань безпечного поводження з пестицидами. Навчання проводять територіальні органи Держпродспоживслужби на платній основі. Його вартість становить 401,02 грн з однієї особи (див. наказ Мінагрополітики від 13.02.13 р. № 96). Навчання може відбуватися в очній або дистанційній формі.
За результатами навчання проводять тестування. Тест вважається успішно складеним, якщо особа надала 70% і більше правильних відповідей. “Випускники” отримують свідоцтво про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами — це документ, який за результатами тестування підтверджує отримання необхідних знань і навичок, набутих під час відповідного навчання.
Після цього вони можуть подати заяву на отримання посвідчення про право роботи з пестицидами. Строк дії посвідчення про право роботи з пестицидами та свідоцтва про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами становить два роки.
Нагадаємо: за отримання експлуатаційного дозволу потрібно внести плату в розмірі 0,17 мінзарплати (у 2023 р. — 1139 грн). Переоформлення експлуатаційного дозволу відбувається безоплатно.
Зверніть увагу! Запровадження нових правил маркування на надання інформації споживачам відбуватиметься поступово. Передбачено перехідний період — не менше ніж 36 місяців від набрання чинності змінами. Харчові продукти, які не відповідають оновленим вимогам, можна виробляти та/або вводити в обіг протягом трьох років. Такі харчові продукти можуть перебувати в обігу до настання кінцевої дати споживання або закінчення строку придатності.
Андрій ЗАБОЛОТНИЙ,
консультант із бухобліку та оподаткування, м. Київ
Консультація із газети “Все про бухгалтерський облік” № 73 за 2023 р.