Продуктивність поросних свиноматок залежить від забезпечення їх поживними речовинами. Від свиноматки необхідно одержувати 10—12 поросят в опоросі живою масою кожне 1,2—1,3 кг. Після осіменіння в перші 84 дні годівля свиноматок повинна бути помірною, а в останні 30 днів підвищеною, оскільки в цей період інтенсивно розвиваються плоди і потреба в поживних речовинах різко збільшується.
Норма годівлі залежить від живої маси, віку, періоду поросності.
Норми годівлі холостих і поросних свиноматок, на голову за добу
Потреба в перетравному протеїні на 1 корм. од. у перші 84 дні близько 100 г, а в останні 30 днів — 110 г, для молодих — відповідно 110—120 г. На фізіологічний стан і багатоплідність свиноматок позитивно впливають соковиті, зелені корми і комбінований силос, тому вони обов’язково повинні бути в раціонах. Концентровані у перші 84 дні повинні становити 50—60 %, а в останні 30 днів — 65— 75 % за поживністю. Годівля підсисних свиноматок повинна забезпечувати високу молочність і добрий розвиток приплоду, щоб до 2-місячного віку поросята мали живу масу 18— 20 кг.
Годівля перед опоросом та в перші 2— З дні після нього повинна бути зменшеною до 50 % норми. Під час опоросу свиноматкам дають тільки воду, а через 5—6 год після опоросу — концентровані корми (висівки пшеничні, вівсяну дерть) 0,5—0,7 кг у вигляді бовтанки і тільки на 5—7-й день доводять даванку до норми. Норми годівлі підсисних свиноматок наведено в таблиці 44, а орієнтовні раціони в таблиці 45. В раціонах концентровані корми повинні становити до 75 %, трав’яне борошно — 5—7, корми тваринного походження — 4—5 %, а решта — соковиті корми.
Норми годівлі підсисних свиноматок (до 2 років – 8 поросят, старше 2 років — 10 поросят *), на голову за добу
* При іншій величині гнізда до вказаної потреби додають або віднімають необхідну кількість поживних речовин.
** Не більше
Орієнтовні раціони для свиноматок, кг на голову за добу