Як відомо, ведення аквакультури (рибництва) відбувається у водному середовищі, адже об’єктами культивування є гідробіонти, тобто прісноводні або морські організми, які живуть у воді. Вирощування гідробіонтів або об’єктів аквакультури може здійснюватися у водоймах (ставках, озерах), у штучних басейнах, у розташованих у водоймах плавучих садкових господарствах або у ставках із замкнутим водопостачанням (рециркуляційних системах).
Будівництво ставка: тернії законодавства
В Україні найпоширеніша саме ставкова аквакультура. Це не дивно, адже на території нашої держави є достатні запаси водних ресурсів. Наразі, за оперативними даними, у країні розташовано понад 50 тисяч штучних водних об’єктів (ставків, водосховищ), у яких можна вирощувати рибу.
Законодавство визначає всі води (водні об’єкти) національним стратегічним ресурсом, право власності на який належить українському народу. Тому всі водні об’єкти не можуть передаватися у приватну власність, а використання їх у господарських цілях відбувається лише на праві користування на умовах оренди.
Текст консультації доступний у газеті “Все про бухгалтерський облік”
№ 21 за 2020 р. на стор. 24