Жнива — це своєрідний апогей сільськогосподарської діяльності. Саме тоді стає зрозуміло, наскільки щедро віддячила земля за вкладені аграрієм ресурси. Та щоб дізнатися реальну картину, варто подбати про те, щоб вантажівкадруга зерна бува не “загубилася” на стадії молотьби й доставки на склад чи елеватор. Із цим завданням сучасні технології — системи GPSмоніторингу, розроблені спеціально для збору врожаю, справляються на відмінно. Що це за штучний розум і як його відобразити в обліку сільгосппідприємства, ми й розглянемо в статті.
Як працює система GPSмоніторингу
Не лише директор, фіндир чи інша особа, яка ухвалює рішення про придбання й встановлення такої мудрованої системи, повинні мати уявлення про її роботу. Бухгалтеру також потрібне розуміння, як саме влаштована система моніторингу, які функції вона виконує та які вигоди здатна принести підприємству. Бо ці знання допоможуть правильно класифікувати об’єкт для цілей бухгалтерського та податкового обліку. Тож наведемо коротко інформацію, яка буде корисною в бухгалтерській роботі.
Ось ми й розібрали по кілобайту інформацію про систему GPS-моніторингу збору врожаю. Тепер її облік не викличе труднощів у бухгалтера. А робота цієї системи на сільсгоппідприємстві, сподіваємося, знизить градус напруги під час жнив. Бо ж градус несамовитої, виснажливої, стомливої спеки здатна знизити лише матінка-природа.
Наталія БОБРИК,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
5. ДК 013-97 — Державний класифікатор ДК 013-97 “Класифікація основних фондів”, затверджений наказом Держстандарту України від 19.08.97 р. № 507.
Стаття з газети “Все про бухгалтерський облік” № 75 за 2021 р.