Ситуація. Фермерське господарство отримало ліцензію на здійснення госпдіяльності зі зберігання пального. Пальне зберігають викнятково для потреб власного споживання. Відповідно, у власності господарства є ємності з пальним, які герметичні та не допускають випаровування.
ЗАПИТАННЯ: Чи необхідно отримувати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення?
Чи є підстави для сплати фермерським господарством екологічного податку?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ:
Експлуатація ємностей із пальним передбачає, зокрема, випаровування забруднюючих речовин через дихальні клапани резервуарів. Тому фермерське господарство має отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
Також підприємству доведеться самостійно визначати обсяги викидів забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення на підставі матеріалів проведеної інвентаризації викидів. Такі матеріали повинні містити інформацію щодо назв речовин (сполук), що утворюються стаціонарним джерелом забруднення, а також об’ємів викидів, класу небезпечності деяких із них та орієнтовно безпечного рівня впливу речовин (сполук).
Щодо екологічного податку, то об’єктом та базою його оподаткування є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Суму податку платник обчислює самотужки щокварталу, виходячи з фактичних обсягів викидів та ставок за формулою, наведеною у п. 249.3 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).
ІПК ГУ ДПС у Рівненській обл. від 28.07.2021 р. № 2919/ІПК/17-00-04-01-07
#фермери, #пальне, #екоподаток, #дайджест
Стаття з газети “Все про бухгалтерський облік” № 86 за 2021 р.