(Коментар до постанови КМУ від 17.01.2023 р. № 39)
Торік з’явилася програма надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличного господарства. Хто саме за цією програмою може одержати кошти від держави та що для цього потрібно зробити, ми розповіли в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 71 за 2022 р. на стор. 21.
Кабмін декілька раз уточнював механізм надання грантів1, і коментована постанова також принесла чергову порцію змін. Передусім вони стосуються тих отримувачів грантів для садівництва та тепличного господарства, рішення про надання яким ухвалено в 2022 р., однак коштів не виплачено або виплачено в 2023 році не в повному обсязі.
1.Див. gazeta.vobu.ua/archives/30663 та gazeta.vobu.ua/archives/35485.
• Минулорічні гранти. Нагадаємо, що Уряд надає гранти на умовах співфінансування, а саме: частину коштів на реалізацію проєкту має перерахувати на спеціальний рахунок сільгоспник, а частину — виділяє держава. Наприклад, на облаштування нового саду, ягідника, винограднику отримувачу гранта належить мати власні або кредитні кошти не менш як 30% вартості проєкту висадки насаджень. До 70% витрат може покрити бюджетний гранта.
Наталія ВОЛОШИНА,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”