Затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2016 р. № 506
Кодифіковано станом на 21.08.2020 р.
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті на відшкодування витрат на оплату послуг з ідентифікації та реєстрації тварин фізичним особам – власникам цих тварин (далі – бюджетні кошти).
Бюджетні кошти спрямовуються з метою забезпечення проведення ідентифікації та реєстрації тварин фізичними особами – власникам цих тварин (далі – особи) шляхом здійснення відшкодування витрат на оплату послуг з ідентифікації та реєстрації тварин, сплачених ними за рахунок власних коштів (далі – відшкодування витрат з ідентифікації).
2. Погашення бюджетної кредиторської заборгованості, зареєстрованої в органах Казначейства, здійснюється в установленому законодавством порядку.
3. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є структурні підрозділи агропромислового розвитку облдержадміністрацій.
4. Відшкодування витрат з ідентифікації здійснюється за оплачені у період із 1 грудня попереднього року до 1 грудня поточного року послуги з ідентифікації та реєстрації тварин на підставі поданих документів у розмірі вартості послуги з ідентифікації та реєстрації тварин, яка щороку визначається відповідно до законодавства.
5. Для отримання відшкодування витрат з ідентифікації особи подають до 1 грудня за місцезнаходженням господарства структурним підрозділам райдержадміністрацій, які забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, копії:
- ідентифікаційного документа тварини (паспорт великої рогатої худоби, реєстраційне свідоцтво свиней (для негосподарюючих суб’єктів), реєстраційне свідоцтво овець/кіз, паспорт коня, паспорт віслюка/мула/лошака), а в разі утримання 10 і більше голів тварин одного виду – додатково подається виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;
- паспорта особи;
- довідки або договору про відкриття рахунка в банку;
- документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті).
Зазначені документи реєструються в журналі обліку фізичних осіб – власників тварин (далі – журнал обліку осіб) в день їх надходження у порядку черговості.
Документи, подані не в повному обсязі, реєструються і повертаються особам у триденний строк після їх подання із зазначенням причини повернення.
Особи після усунення причини повернення повторно, але не пізніше 1 грудня поточного року, подають зазначені документи.
Форми журналу обліку осіб, відомості, зведеної відомості про нарахування сум відшкодування витрат з ідентифікації та відповідних звітів затверджуються Мінагрополітики.
6. Структурні підрозділи райдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, на підставі журналу обліку осіб щокварталу протягом семи календарних днів місяця, наступного за звітним, та до 7 грудня (станом на 1 грудня) складають відомість про нарахування відшкодування витрат з ідентифікації у розрізі фізичних осіб із зазначенням виду та кількості тварин та подають:
- структурним підрозділам агропромислового розвитку облдержадміністрацій – відомість;
- органам Казначейства – відомість і платіжні доручення для перерахування коштів на поточні рахунки осіб, відкриті в банках.
Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня протягом п’яти календарних днів узагальнюють отримані відомості і подають до 13 числа місяця, наступного за звітним, та до 13 грудня головному розпорядникові бюджетних коштів зведену відомість про нарахування сум відшкодування витрат з ідентифікації.
7. Мінагрополітики протягом п’яти календарних днів узагальнює отриману відомість та на її підставі затверджує розподіл бюджетних коштів між розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня пропорційно нарахованим сумам відшкодування витрат з ідентифікації у межах обсягу відкритих асигнувань, інформує їх про прийняте рішення та спрямовує їм бюджетні кошти.
8. Структурні підрозділи агропромислового розвитку облдержадміністрацій після доведення розподілених обсягів відшкодування витрат з ідентифікації затверджують кошториси та плани асигнувань у розрізі районів та передають їх відповідним органам Казначейства.
9. Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня подають до 20 числа місяця, наступного за звітним періодом, головному розпорядникові бюджетних коштів звіт про фактичне використання коштів, виділених для відшкодування витрат з ідентифікації, відповідно до паспорта бюджетної програми за касовими видатками.
10. Мінагрополітики подає у місячний строк після закінчення бюджетного періоду Мінфіну інформацію про стан виконання результативних показників бюджетної програми з результатами, поясненнями, висновками щодо їх виконання.
11. Операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються відповідно до Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого в установленому законодавством порядку.
12. Складення та подання звітності про використання бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.
____________