Затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 р. № 392
Кодифіковано станом на 21.08.2020 р.
1. Режим цінового регулювання вартості послуг з ідентифікації та реєстрації тварин визначає механізм формування вартості послуг з ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин – великої рогатої худоби, коней, свиней, овець, кіз (далі – вартість послуг).
2. У цьому режимі терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин”.
3. Вартість послуг (В п) визначається за формулою:
Вп = (Сп + Ав) х | 100 + Нр ______________, 100 |
де Сп – собівартість послуг;
Ав – адміністративні витрати;
Нр – норма рентабельності.
Собівартість послуг (Сп) визначається за формулою:
Сп = Пмв + Пвоп,
де Пмв – прямі матеріальні витрати;
Пвоп – прямі витрати на оплату праці.
Вартість послуг не може перевищувати ціну, розраховану за 20-відсотковою нормою рентабельності до витрат, здійснених на надання таких послуг.
4. До складу адміністративних витрат належать загальногосподарські витрати, пов’язані з обслуговуванням апарату управління та його структурних підрозділів (філій):
- витрати на утримання апарату управління, його структурних підрозділів (філій) та іншого загальногосподарського персоналу, що визначаються виходячи із чисельності, затвердженої штатним розкладом, прийнятих ставок та окладів з урахуванням доплат і премій (заробітна плата та обов’язкові відрахування);
- витрати на оренду приміщень, транспорту, обладнання;
- витрати на комунальні послуги;
- витрати на зв’язок, транспорт;
- витрати на службові відрядження;
- амортизація основних засобів та нематеріальних активів (комп’ютерної техніки, меблів, автомобілів, ліцензійного програмного забезпечення), розрахунок яких проводиться відповідно до вимог Податкового кодексу України;
- податки і збори, крім тих, що включаються у виробничі витрати;
- витрати, пов’язані з наданням публічної інформації (крім виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок для задоволення запиту на інформацію), а також витрати на видання і розповсюдження друкованої продукції та розміщення інформації в засобах масової інформації;
- витрати на підготовку та перепідготовку кадрів, охорону праці, передплату періодичних професійних видань, утилізацію, оновлення і технічне обслуговування основних засобів та нематеріальних активів, забезпечення спецодягом;
- розрахунково-касове обслуговування;
- витрати згідно із стандартами бухгалтерського обліку.
5. До складу прямих матеріальних витрат входить вартість матеріалів, які використовуються під час надання послуг, у тому числі витрати на закупівлю засобів для ідентифікації тварин, засобів для їх кріплення, бланків реєстраційних та ідентифікаційних документів на тварин, книг обліку тварин.
6. До складу прямих витрат на оплату праці входять витрати на оплату праці, які визначаються виходячи із чисельності і тарифно-кваліфікаційного складу спеціалістів, що здійснюють ідентифікацію та реєстрацію тварин, які безпосередньо пов’язані з технологічними процесами надання послуг згідно з установленими годинними тарифними ставками і окладами.
7. Витрати здійснюються на рівні фактичних витрат за попередні три роки з урахуванням змін, які передбачаються у плановому періоді відповідно до укладених договорів.
8. На суму вартості послуг нараховується податок на додану вартість у порядку і розмірах, що визначені Податковим кодексом України, та норма рентабельності.
____________