Годівля кітних вівцематок. Норми годівлі для вівцематок складені з урахуванням живої маси, продуктивності, фізіологічного стану (ялові, кітні, лактуючі). Плодючість вівцематок залежить від їх вгодованості в період осіменіння. При нижчесередній вгодованості кількість ялових маток збільшується в 4—5 раз. В період кітності, який продовжується в овець 150—152 дні, потреба в енергії та поживних речовинах збільшується у зв’язку з ростом плода. В цей період відбувається також утворення вовни, а при достатній годівлі і відкладання в тілі поживних речовин, необхідних для майбутньої лактації.
Деталізовані норми годівлі холостих і кітних вівцематок, на голову за добу
Годівля підсисних вівцематок. Нормована годівля підсисних вівцематок залежить від живої маси, вовнової продуктивності, молочності і кількості ягнят.
Деталізовані норми годівлі підсисних вівцематок, на голову за добу
При раціональній організації годівлі лактуючих вівцематок необхідно враховувати кількість вуглеводів у раціонах. Їх повинно бути 24—27 % до сухої речовини.
На 1 г цукру припадає 1,5—1,8 г крохмалю, оптимальне відношення цукру і перетравного протеїну — 1 : 1.
Після окоту в перші 2—3 дні вівцематкам згодовують високоякісне сіно, концентровані корми, гранульовані кормосуміші або трав’яне борошно. Пізніше вводять у раціон сінаж, коренеплоди. Напувати вівцематок необхідно не менше двох разів на добу.
В останні роки в годівлі вівцематок широко використовують сипучі та гранульовані повнораціонні кормосуміші, ефективність згодовування яких доведена практикою та численними науковими дослідженнями.
Влітку для вівцематок головним кормом є зелена трава. Їх випасають на природних або культурних пасовищах або згодовують зелені корми з годівниць. Кожній вівцематці згодовують трави 7—9 кг за добу. У літні раціони для збалансування їх за сухою речовиною вводять гранульовані кормосуміші або грубі корми.