Годівля ягнят та ремонтного молодняка. Інтенсивність росту ягнят в перші два місяці життя залежить від молочності вівцематок. З 10—12-денного віку ягнят привчають до поїдання високоякісного сіна з люцерни та конюшини, плющеного вівса, ячменю, кукурудзи, трав’яних гранул. У 4-тижневому віці раціони ягнят доповнюють кормовими буряками, силосом, сінажем. Зелені корми починають згодовувати з 8-тижневого віку. Вже у 4-місячному віці добре розвинуті ягнята з’їдають по 2 кг зеленої маси за добу.
Схема підгодівлі ягнят до 4-місячного віку, кг на голову за добу (за даними Науково-дослідного інституту тваринництва Лісостепу і Полісся УРСР)
Після 4-місячного віку молодняк переводять на стійлово-пасовищне утримання. Основним показником повноцінності годівлі молодняка в цей період є його загальний стан та жива маса. Середньодобовий приріст повинен становити 200 г і більше. У річному віці ремонтний молодняк повинен мати 90 % маси дорослих овець.
Норми годівлі племінного молодняка встановлюють залежно від віку, живої маси тварини і середньодобового приросту.
Деталізовані норми годівлі племінного молодняка овець, на голову за добу
У раціони для ярок вводять 1—1,5 кг злаково-бобового сіна, 0,3 — суміші концкормів, 1—2 кг силосу або сінажу і вдосталь соломи. Баранчикам дають більше сіна на 0,5 кг і на 0,15 кг комбікормів.
Годівля ягнят при ранньому відлученні. Нині найбільш поширене відлучення ягнят після 30-денного віку з наступним інтенсивним вирощуванням на м’ясо з використанням комбікормів та кормосумішей. При вирощуванні ягнят раннього відлучення пропонується використовувати кормосуміші.
Склад розсипних кормосумішей для ягнят в різні строки відлучення, % за масою (за даними Науково-дослідного інституту тваринництва Лісостепу і Полісся УРСР)