Затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 р. № 1877
Кодифіковано станом на 20.08.2020 р.
1. Цей Порядок визначає механізм декларування зерна суб’єктами зберігання зерна, форму декларації про його обсяги, відповідальних за організацію і забезпечення проведення декларування та подання узагальнених даних органам виконавчої влади.
2. Декларація подається суб’єктами зберігання зерна:
- зерновим складом – щодо обсягів зерна державного продовольчого резерву, державного резервного насіннєвого фонду, іншого зерна, що перебуває на зберіганні (крім зерна, закладеного до державного матеріального резерву);
- суб’єктом виробництва зерна – щодо обсягів власного зерна, що зберігається ним у власних або орендованих зерносховищах;
- іншими суб’єктами господарювання.
- Декларація подається за формою згідно з додатком 1.
Декларації за підписом керівника та головного бухгалтера суб’єкта зберігання зерна – юридичної особи, а для суб’єкта зберігання зерна – фізичної особи – за підписом такої особи подаються державним інспекціям сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах за місцем зберігання зерна щомісяця до 5 числа наступного звітного періоду станом на 1 число наростаючим підсумком.
Суб’єкти зберігання зерна, які не мали зерна на початок або кінець звітного періоду, але здійснювали операції із зерном у період між звітними датами, подають декларацію з відображенням обсягів зберігання зерна протягом цього періоду.
Декларація складається в двох примірниках. Перший примірник знаходиться у суб’єкта зберігання зерна – юридичної або фізичної особи, другий – в державній інспекції сільського господарства. Термін зберігання декларації 3 роки.
Інформація про власників зерна є конфіденційною.
3. Державні інспекції сільського господарства:
- подають у п’ятиденний термін зведені матеріали за формою зведеної інформації згідно з додатком 2 з пояснювальною запискою Держсільгоспінспекції, а також Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним держадміністраціям;
- безоплатно видають бланки декларації, дають роз’яснення щодо її заповнення та проводять їх реєстрацію. 4. Суб’єкти зберігання зерна – юридичні і фізичні особи несуть відповідальність за своєчасність, повноту і достовірність даних, зазначених у декларації, згідно із законодавством.