Із консультації ви дізнаєтеся, що робити з упакуванням після використання агрохімії за призначенням, а також як обліковувати витрати на списання й утилізацію небезпечної тари.
Як агрохімікати перетворюються на небезпечні відходи
У сучасному сільському господарстві практично не обійтися без засобів захисту рослин, пестицидів та іншої агрохімії. Причім ці агрохімікати надходять до сільгоспвиробника не повітрям, не по трубах, а в упакуванні — каністрах, бочках, мішках та ін. тарі.
Тара, упакування зпід використаних засобів захисту рослин, добрив — це небезпечні відходи. Перший дзвіночок про це ми отримаємо зі ст. 1 Закону про відходи, котрий розтлумачує, що це таке. Небезпечні відходи мають фізичні, хімічні, біологічні та інші властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для довкілля та здоров’я людини і котрі потребують спеціальних методів і засобів поводження.
Усе це напряму належить до агрохімії та використаної зпід неї тари. Адже після використання пестицидів залишаються органічні та неорганічні сполуки, такі як фосфороорганічні, аліфатичні кислоти, хлорфенольна кислота, хлорпохідні вуглецеві, кетони, карбоксамід RCONR1R2, гідроксинітробензоли та галогенфеноли, нітродіфенілові ефіри, похідні аміаку та інші.
Ірина Михайлова, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. КУпАП — Кодекс України про адміністративні правопорушення.
2. ПКУ — Податковий кодекс України.
3. Закон про відходи — Закон України “Про відходи” від 05.03.98 р. № 187/98-ВР.
4. Закон про пестициди та агрохімікати — Закон України “Про пестициди та агрохімікати” від 02.03.95 р. № 86/95-ВР.
5. Закон про ліцензування — Закон України “Про ліцензування видів господарської діяльності” від 02.03.15 р. № 222-VIII.
6. Закон про бухоблік — Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-XIV.
7. Інструкція № 494 — Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-небезпечні відходи “Звіт про утворення, обробку та утилізації відходів I—III класів небезпеки”, затверджена наказом Держстатистики України від 24.10.06 р. № 494.
8. Державний класифікатор відходів ДК 005-96 — Державний класифікатор відходів ДК 005-96, затверджений наказом Держстандарту України від 29.02.96 р. № 89.
Стаття з газети “Все про бухгалтерський облік” № 32 за 2021 р.