ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 серпня 2021 р. № 884
ПОРЯДОК
здійснення державної реєстрації потужностей
Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру державної реєстрації потужностей, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу кормів та не потребують отримання експлуатаційного дозволу.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про безпечність та гігієну кормів” (далі – Закон).
3. Оператор ринку, який провадить діяльність, що відповідно до вимог Закону не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язаний подати до територіального органу Держпродспоживслужби заяву про державну реєстрацію потужності, яка використовується на будь-якій стадії виробництва та/або обігу кормів, не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку її роботи.
4. Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку. Окремою потужністю вважається потужність, розташована за однією адресою.
5. Адресою потужності, яка є транспортним засобом або іншим рухомим майном, вважається місцезнаходження (місце проживання) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність.
6. Державна реєстрація потужності здійснюється на безоплатній основі.
Подання заяви про державну реєстрацію потужності
7. Для державної реєстрації потужності оператор ринку подає до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою потужності заяву про державну реєстрацію потужності за формою згідно з додатком (далі – заява).
8. Заява подається оператором ринку або уповноваженою ним особою в паперовій або електронній формі не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи потужності, засвідчується підписом оператора ринку або уповноваженої ним особи, реєструється територіальним органом Держпродспоживслужби в день її надходження.
Подання заяви в електронній формі здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи печатки із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних ресурсів Держпродспоживслужби.
9. Територіальному органу Держпродспоживслужби забороняється вимагати для державної реєстрації потужності будь-які інші документи, крім заяви.
10. Транспортні засоби, що використовуються оператором ринку виключно для перевезення кормів, яке не пов’язане з експлуатацією належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл, підлягають кумулятивній державній реєстрації, для якої подається одна заява (незалежно від кількості відповідних транспортних засобів) та за результатами якої присвоюється один реєстраційний номер.
Державна реєстрація потужності
11. Державна реєстрація потужності здійснюється територіальним органом Держпродспоживслужби протягом 10 календарних днів після надходження заяви оператора ринку шляхом внесення відповідної інформації до Державного реєстру потужностей з виробництва та обігу кормів.
Копія рішення про державну реєстрацію потужності видається (надсилається) оператору ринку протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.
12. У рішенні про державну реєстрацію потужності зазначається така інформація:
1) найменування або прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності) оператора ринку;
2) ідентифікаційний код юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань або реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи – підприємця (серія та номер паспорта для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті);
3) місцезнаходження або місце проживання оператора ринку;
4) реєстраційний номер потужності;
5) назва (опис) потужності;
6) адреса потужності;
7) види діяльності, що планується провадити з використанням потужності;
8) перелік кормів, обіг та/або виробництво яких планується здійснювати на потужності;
9) вид оператора ринку за класифікацією суб’єктів господарювання, визначеною Господарським кодексом України (суб’єкт мікропідприємництва, малого, середнього або великого підприємництва);
10) дата прийняття територіальним органом Держпродспоживслужби рішення про державну реєстрацію потужності.
13. Територіальний орган Держпродспоживслужби приймає рішення про державну реєстрацію потужності у разі відсутності підстав для відмови в такій реєстрації, визначених частиною шостою статті 15 Закону.
14. Одночасно з прийняттям рішення про державну реєстрацію потужності територіальний орган Держпродспоживслужби присвоює потужності реєстраційний номер, що складається з таких елементів, які розділяються дефісом:
- літери “r”;
- двозначного літерного коду України (UA);
- коду області/міста, в якій розташована потужність, згідно з Кодифікацією адміністративно-територіальних одиниць України (областей, міст), визначеною в додатку 3 до Порядку видачі, переоформлення та анулювання експлуатаційного дозволу на потужність і видачі його дубліката, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2021 р. № 884;
- порядкового номера потужності, що присвоюється в арифметичному порядку, який починається з 1.
15. Порядковий номер потужності, який є частиною її реєстраційного номера, є унікальним та не може бути присвоєний іншій потужності, що розташована на території відповідної області/міста.
У разі коли до Державного реєстру потужностей з виробництва та обігу кормів внесено запис про припинення використання потужності, порядковий номер такої потужності не виключається із зазначеного Реєстру.
16. Територіальний орган Держпродспоживслужби вносить відомості про потужність та відповідного оператора ринку до Державного реєстру потужностей з виробництва та обігу кормів не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення про державну реєстрацію потужності.
17. Рішення про відмову в державній реєстрації потужності приймається територіальним органом Держпродспоживслужби у строк, встановлений для державної реєстрації потужності. Рішення про відмову в державній реєстрації потужності повинне містити обґрунтування причин такої відмови з посиланням на відповідні положення законодавства.
18. Протягом строку, встановленого для державної реєстрації потужності, але не пізніше трьох робочих днів з дня прийняття рішення про відмову в державній реєстрації потужності копія такого рішення видається (надсилається) територіальним органом Держпродспоживслужби оператору ринку.
Після усунення причин, що стали підставою для відмови в державній реєстрації потужності, оператор ринку може повторно звернутися до територіального органу Держпродспоживслужби із заявою про державну реєстрацію потужності.
Скасування державної реєстрації потужності
19. Оператор ринку, який має намір припинити використання зареєстрованої потужності, звертається до територіального органу Держпродспоживслужби із заявою про скасування державної реєстрації потужності не пізніше ніж за 10 робочих днів до припинення використання такої потужності для виробництва та/або обігу кормів. Відповідна заява подається у паперовій або електронній формі до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем розташування потужності.
Подання заяви в електронній формі здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи печатки із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних ресурсів Держпродспоживслужби.
20. Рішення про скасування державної реєстрації потужності у разі ліквідації оператора ринку – юридичної особи або припинення підприємницької діяльності оператора ринку – фізичної особи – підприємця приймається за наявності відповідних записів у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
21. Рішення про скасування державної реєстрації потужності приймається територіальним органом Держпродспоживслужби протягом двох робочих днів з дня встановлення підстави для прийняття такого рішення, визначеної частиною дев’ятою статті 15 Закону.
22. Дія державної реєстрації потужності припиняється через 10 робочих днів з дня прийняття територіальним органом Держпродспоживслужби рішення про скасування державної реєстрації такої потужності.
23. Скасування державної реєстрації потужності здійснюється територіальним органом Держпродспоживслужби за його зверненням до адміністративного суду.
24. Рішення про скасування державної реєстрації потужності, прийняте територіальним органом Держпродспоживслужби, може бути оскаржене до суду.
25. Відомості про скасування державної реєстрації потужності вносяться територіальним органом Держпродспоживслужби до Державного реєстру потужностей з виробництва та обігу кормів не пізніше наступного робочого дня після припинення дії державної реєстрації потужності відповідно до рішення територіального органу Держпродспоживслужби або рішення адміністративного суду.
Додаток
до Порядку здійснення
державної реєстрації потужностей