ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 серпня 2021 р. № 884
ПОРЯДОК
формування та ведення Державного каталогу кормових матеріалів
1. Цей Порядок визначає процедуру формування та ведення Державного каталогу кормових матеріалів.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
Державний каталог кормових матеріалів (далі – Каталог) – електронна база даних, створена з метою уніфікації назв кормових матеріалів, їх категорій, відомостей про властивості кормових матеріалів і виробничих процесів та забезпечення доступу до зазначеної інформації;
перелік кормових матеріалів – перелік відомостей, які містять назви кормових матеріалів, їх опис та обов’язкову декларацію (особливості складу кормового матеріалу).
Інші терміни в цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про безпечність та гігієну кормів” і “Про електронні довірчі послуги”.
3. Мінекономіки забезпечує формування (первинне наповнення) та ведення Каталогу відповідно до цього Порядку.
4. Каталог складається з переліку кормових матеріалів та глосарію, розроблених відповідно до Регламенту Комісії (ЄС) № 68/2013 від 16 січня 2013 року щодо Каталогу кормових матеріалів.
5. До Каталогу вносяться такі відомості про кормові матеріали:
1) категорія кормового матеріалу;
2) назва кормового матеріалу;
3) ідентифікаційний номер кормового матеріалу;
4) опис кормового матеріалу, у тому числі інформація про виробничий процес (у разі необхідності);
5) склад кормового матеріалу;
6) глосарій.
6. Глосарій містить визначення термінів, зокрема тих, що мають технічний характер та використовуються під час опису виробничих процесів, і включає такі відомості:
1) порядковий номер;
2) назву процесу;
3) опис процесу;
4) загальну назву / вид обробки.
7. Внесення змін до Каталогу здійснюється за ініціативою Мінекономіки або операторів ринку чи їх об’єднань з урахуванням науково-технічних та виробничих досягнень у виробництві кормів.
8. Внесення змін до Каталогу за ініціативою операторів ринку чи їх об’єднань (далі – заявники) здійснюється у разі подання ними до Мінекономіки заяви в паперовій або електронній формі.
Подання заяви в електронній формі здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи печатки із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних ресурсів Мінекономіки.
9. Заява, яка подається заявником для внесення змін до Каталогу, повинна містити найменування, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань та її місцезнаходження або прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи – підприємця (серія та номер паспорта для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті) та інформацію про місце її проживання, а також інформацію, передбачену пунктом 5 цього Порядку.
До заяви додаються документи, що підтверджують науково-технічні та виробничі досягнення у виробництві кормів (звіти про проведення досліджень, випробувань, наукові висновки, наукові публікації, огляди наукової літератури тощо), із зазначенням реквізитів та посилань на джерела.
10. Мінекономіки протягом 20 робочих днів з дня подання заяви проводить перевірку достовірності та обґрунтованості відомостей, наведених у заяві та доданих до неї документах, та приймає рішення про внесення відповідних змін до Каталогу або рішення про відмову в задоволенні заяви.
11. Мінекономіки може відмовити в задоволенні заяви в разі, коли подані заявником документи:
1) містять недостовірні відомості;
2) не підтверджують науково-технічні та виробничі досягнення у виробництві кормів.
12. У разі відмови в задоволенні заяви Мінекономіки повідомляє про це заявнику у письмовій або електронній формі.
13. Мінекономіки забезпечує відкритий та безоплатний доступ до Каталогу шляхом його розміщення на своєму офіційному веб-сайті.