ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 серпня 2021 р. № 884
ПОРЯДОК
формування та ведення Державного реєстру тверджень про властивості кормів, призначених для особливих поживних цілей
1. Цей Порядок визначає процедуру формування та ведення Державного реєстру тверджень про властивості кормів, призначених для особливих поживних цілей.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
Державний реєстр тверджень про властивості кормів, призначених для особливих поживних цілей (далі – Державний реєстр), – електронна база даних, яка містить перелік відомостей (тверджень) щодо можливого використання кормів, які підлягають зазначенню у маркуванні кормів, призначених для особливих поживних цілей, відповідно до вимог статті 28 Закону України “Про безпечність та гігієну кормів”;
заявник – оператор ринку кормів, інша фізична або юридична особа, які є резидентом України;
реєстраційне досьє – документи, які підтверджують, що заявлений склад корму задовольняє особливі поживні цілі та не чинить несприятливого впливу на здоров’я і благополуччя тварин, здоров’я людей та навколишнє природне середовище.
Інші терміни в цьому Порядку вживаються в значенні, наведеному в Законах України “Про безпечність та гігієну кормів” і “Про електронні довірчі послуги”.
3. Формування та ведення Державного реєстру здійснюється Мінекономіки.
Формування Державного реєстру передбачає його первинне наповнення Мінекономіки відповідно до Регламенту Комісії (ЄС) № 2020/354 від 4 березня 2020 року щодо встановлення реєстру кормів, призначених для особливих поживних цілей.
4. До Державного реєстру вносяться такі відомості (твердження) щодо можливого використання кормів:
1) призначення корму (поживні цілі);
2) основні поживні характеристики корму;
3) види або категорії тварин, для яких призначений корм;
4) особливості складу корму (декларація);
5) рекомендована тривалість (строк) використання корму;
6) інші положення, що зазначаються у маркуванні.
5. Ведення Державного реєстру включає в себе внесення Мінекономіки до нього нових, зміну або виключення існуючих відомостей (тверджень) (далі – зміни).
6. Внесення змін до Державного реєстру здійснюється за ініціативою Мінекономіки або заявника на підставі його заяви, до якої додається реєстраційне досьє. Заявник подає заяву до Мінекономіки в паперовій або електронній формі. Подання заяви в електронній формі здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи печатки із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних ресурсів Мінекономіки.
7. Заява повинна містити найменування, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань та її місцезнаходження або прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи – підприємця (серія та номер паспорта для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті) та інформацію про її місце проживання, а також відомості (твердження), зазначені в пункті 4 цього Порядку.
8. Документи реєстраційного досьє подаються заявником до Мінекономіки українською мовою. Усі документи реєстраційного досьє, складені іноземною мовою, мають супроводжуватися перекладом на українську мову, засвідченим заявником.
Реєстраційне досьє має містити копію відповідного рішення (акта) органу виконавчої / законодавчої влади будь-якої країни світу, крім Російської Федерації, або міжнародної організації (інтеграційного об’єднання держав) про затвердження (визнання) одного або декількох тверджень про властивості кормів, призначених для особливих поживних цілей, яке містить відомості, що зазначені в пункті 4 цього Порядку, або реєстраційне досьє повинно містити документи (звіти про проведення досліджень, випробувань, наукові висновки, наукові публікації, огляди наукової літератури тощо) із зазначенням реквізитів та посилань на джерела, які підтверджують, що заявлений склад корму:
- задовольняє особливі поживні цілі;
- не чинить несприятливого впливу на здоров’я і благополуччя тварин, здоров’я людей та навколишнє природне середовище.
9. У разі надходження заяви про внесення змін до Державного реєстру Мінекономіки проводить перевірку достовірності та обґрунтованості відомостей, наведених у заяві та реєстраційному досьє, за результатами якої вносить відповідні зміни до Державного реєстру або відмовляє заявнику в задоволенні його заяви.
10. Зміни до Державного реєстру за ініціативою заявника вносяться Мінекономіки протягом 90 робочих днів після надходження документів заявника.
11. Мінекономіки може відмовити заявнику в задоволенні заяви у разі, коли подані заявником документи:
- містять недостовірні відомості;
- не підтверджують, що заявлений склад корму задовольняє особливі поживні цілі та не чинить несприятливого впливу на здоров’я і благополуччя тварин, здоров’я людей та навколишнє природне середовище.
12. З метою перевірки обставин для відмови в задоволенні заяви Мінекономіки звертається до Національної установи України з ветеринарних препаратів та кормових добавок (далі – Національна установа).
13. Національна установа протягом 30 робочих днів подає Мінекономіки науковий (експертний) висновок про підтвердження або спростування обставин для відмови в задоволенні заяви.
14. Мінекономіки після отримання відповідного наукового (експертного) висновку Національної установи протягом 10 робочих днів вносить відповідні зміни до Державного реєстру або повідомляє про відмову заявнику.
15. Мінекономіки забезпечує відкритий та безоплатний доступ до Державного реєстру шляхом його розміщення на своєму офіційному веб-сайті.