Основними кормами для хутрових звірів є нехарчове м’ясо, кров, свіжі подрібнені кістки, тельбухи, кишки, лівер, м’ясні обрізки, а також нехарчова риба, яку можна згодовувати у вигляді фаршу окремо або з іншими кормами. Використовують також сухі продукти — відходи від переробки м’ясної і рибної промисловості, лялечки шовкопряда. Ними замінюють частину м’ясних кормів. До раціону можна також вводити збиране молоко, обрізки і шматки сиру та відходи переробки молока.
Джерело вуглеводів для хутрових звірів — зерно злакових (овес, ячмінь, пшениця, просо, кукурудза, жито) і бобових (соя, горох, квасоля) культур, а також продукти їх переробки. їх згодовують у вигляді тонкоподрібненого борошна або добре розварених каш. Зерно кукурудзи можна не варити. Макухою і шротами частково замінюють тваринні білки. Соковиті корми (овочі, коренебульбоплоди, баштанні, силос та ін.) є джерелом легкогідролізних вуглеводів.
Норми годівлі дорослих норок протягом року (крім лактації), кДж на голову за добу (за даними НДІ хутрового звірівництва, 1984)
Норми годівлі дорослих лисиць, кДж на голову за добу (за даними НДІ хутрового звірівництва, 1984)
Норми годівлі дорослих песців, кДж на голову за добу (за даними НДІ хутрового звірівництва, 1984)
Структура кормів у раціонах дорослих звірів у період спокою, % від обмінної енергії раціону
Норми годівлі лактуючих самок (за даними НДІ хутрового звірівництва, 1984)
Годівля нутрій
При клітковому утриманні основним кормом для нутрії є концкорми, на які припадає 70 % енергетичної цінності раціону. Нутрії добре поїдають та перетравляють зерно злакових і бобових, макуху та комбікорми. Проте раціон з одних концкормів неповноцінний за вмістом білка, в ньому багато кальцію, мікроелементів, майже немає вітаміну А, тому до зерна влітку додають траву, а взимку буряки, трав’яне борошно, сіно, білкові, вітамінні, мінеральні корми. Нутрії добре поїдають і перетравлюють коренеплоди, овочі, картоплю, особливо варену, але давати їх більше 30 % енергетичної цінності раціону економічно недоцільно.
Зелені корми влітку дають у помірній кількості — до 30 % обмінної енергії раціону. Нутрії погано поїдають силос. Найменшу поживність мають грубі корми, які нутрії не стільки їдять, скільки перетирають зубами на дрібні частки. Трав’яне борошно становить 3—10 % обмінної енергії раціону, збільшення її погіршує поїданість і знижує продуктивність. З кормів тваринного походження використовують м’ясо-кісткове і рибне борошно, розмолоті лялечки шовкопряда, сир, збиране молоко, які згодовують з концкормами.
Норми годівлі нутрій (на голову за добу)